top of page

2024-05-21 vyks penktasis literatūrinės baltistikos seminaras

Atnaujinta: prieš 1 dieną


Doktorantas Vilius Mingilas. Asmeninio archyvo nuotrauka.


2024 m. gegužės 21 d. 14 val. kviečiame į mokslinį seminarą „Gyvybės ir mirties išraiškos plotmė Vlado Braziūno poezijoje“.


Pranešėjas – Vilniaus universiteto ir Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto doktorantas Vilius Mingilas, rengiantis disertaciją tema „Mitinis Vlado Braziūno, Sigito Gedos ir Knuto Skujenieko poezijos matmuo: modernioji gyvybės rato versija“.


Meeting ID: 833 8922 8088

Passcode: 963833


Baltų kultūroje gyvenimo ir mirties fenomenai dažniausiai vaizduojami pasitelkiant  pirmapradžius elementus (vandens, ugnies, žemės, oro). Šiuolaikinėje lietuvių poezijoje Braziūnas giluminėms gyvybės ir mirties reikšmėms perteikti taip pat pasirenka archainės kultūros raišką, kuriai būdingi gamtiniai elementai. Seminare bus analizuojamas knygoje Stalo kalnas aptinkamas gyvybės ir mirties semantikos išraiškos planas, kuriame dominuoja ugnies ir vandens stichijos bei jų sąveika. Taip pat pranešime bus aptariami baltų pasaulėvaizdžio sociokultūriniai gyvenimo ir mirties vaizdinių aspektai lietuvių ir latvių tautosakoje.


Seminaras yra ilgalaikės baltistinės mokslo programos „Literatūriniai baltistikos tyrimai“ seminarų ciklo „Literatūrinės baltistikos dėmenys: sociokultūriniai ir imagologiniai aspektai“ renginys.


Maloniai kviečiame!


Žiūrėkite seminaro įrašą:
0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Yorumlar


bottom of page